Novinky

Nové zábavné aktivity zvídavého vlka

Vloženo: 31.10.2016

V sekci Zábava jsme pro vás připravili nové aktivity na vytištění - osmisměrku, razítka či spojovačku. U jednotlivých zvířat - medvěda, vlka a rysa - pak najdete nové křížovky i se stránkou správných řešení. Vše pro učitele i žáky.

 

Na Broumovsku se narodila vlčata, dokazují záběry z fotopastí

Vloženo: 9.9.2016

Další dobrá vlčí zpráva: Vlci, kteří se na Broumovsku usadili na podzim roku 2015, přivedli letos na jaře na svět minimálně dvě mláďata. To potvrdili během léta pracovníci Hnutí DUHA Olomouc prostřednictvím nahraného vlčího vytí a také díky záběrům z fotopastí. V Broumovském výběžku se tak nyní  pohybují minimálně čtyři vlci. Mrkněte na video.

Kam jezdí rysí a vlčí hlídky?

Vloženo: 31.8.2016

Podívejte se, kam všude po České republice vyrazili dobrovolníci Vlčích a Rysích hlídek v sezóně 2015-2016 a co všechno objevili. A také kolik jich s námi do přírody šlo a kolik u toho nachodili kilometrů!

Potvrzeno: vlčí smečka v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj se opět rozrostla

Vloženo: 18.7.2016

Máme pro vás super zprávu! Vlčí smečka v CHKO Kokořínsko - Máchův kraj se opět rozrostla. Unikátní záběry a videa ukazují, že vlkům se zde letos na jaře narodila nejméně čtyři vlčata. Zachytila je fotopast Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, která je přímo v národní přírodní rezervaci Břehyně – Pecopala. Jedná se o první snímky letošních mláďat.

Jirka a Michal v pořadu Telefon

Vloženo: 2.3.2016

Česká televize Déčko a pořad Telefon odvysílal reportáž z hlídek s našimi kolegy Jirkou a Michalem. Hezky v kostce o tom, jak vypadají stopy šelem nebo co si nezapomenout vzít s sebou do lesa. Vysílání z 19.2. a 9. minuta.

 

Medvěd plavý v ZOO Hluboká

Vloženo: 7.8.2015

Ve středu 29. července 2015 přicestovaly do Čech dvě samičky vzácného medvěda plavého Gul a Zuchra. Se samcem Altajem, který je v Zoo Hluboká již od srpna loňského roku, vytvoří chovnou skupinu, o jejíž rozmnožení budou chovatelé v Zoo Hluboká usilovat.

 

 

Navštivte ZOO Zlín a prohlédněte si medvědy pyskaté

Vloženo: 12.7.2015

ZOO Zlín se nyní může pochlubit novými druhem. V neděli 21. června přicestoval z Indie ze zoologické zahrady Mysore pár vzácných medvědů pyskatých.

 

 

Film Causa Carnivora

Vloženo: 31.5.2015

Tento dokument hledá odpověď na otázku: Proč naše vlast v soužití s velkými šelmami představuje izolovaný ostrov uprostřed Evropy? Spolu s Vlčími hlídkami organizovanými Hnutím DUHA se snaží zjistit, co brání šelmám v návratu do naší krajiny, a proč nadále raději nasloucháme legendám než výzkumům podloženým fakty.

Vlci a my

Vloženo: 10.4.2015

Fotopast umístěná na Šumavě tento týden přinesla doklad o zdejším pobytu vlků. Leona Machalová popisuje svoje setkání s touto šelmou na Kokořínsku. Dokážeme návrat vlků přijmout bez předsudků?

První důkaz o výskytu vlka na Šumavě!

Vloženo: 24.3.2015

Členům z ALKA Wildlife se podařilo vyfotit vlka na pravém břehu Lipna, v lokalitě, kde už v minulosti zaznamenali rysa i losa.

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

design © Lukáš Patkaň
vytvořil Michal Kandr

-