Navštivte ZOO Zlín a prohlédněte si medvědy pyskaté

Vloženo: 12.7.2015, Vydáno: 12.7.2015

Po dlouhých 3 letech usilovné práce se Zlínské ZOO splnil další chovatelský sen. V neděli 21. června přicestoval z Indie ze zoologické zahrady Mysore pár vzácných medvědů pyskatých. V Evropě je doposud chovaly pouze 4 zahrady.

Medvěd pyskatý patří mezi velmi výrazné druhy medvědů díky své huňaté srsti a dlouhým chlupům na uších, krku a plecích. Ve volné přírodě se živí hlavně mravenci, termity a ovocem. Hnízda hmyzu otvírá dlouhými osmicentimetrovými drápy na předních nohách. Při jídle dokáže zavřít nozdry a vysunout pysky, takže vsává kořist mezerou mezi chybějícími předními řezáky. Délka těla se u dospělých zvířat pohybuje od 1,5 do 1,8 m, váha pak od 100 až do 140 kg. Žije v Indii, Nepálu, Bangladéši, také jej nalezneme na Ceylonu, a to převážně v lesích. Jeho početní stavy ve volné přírodě však neustále klesají nejen kvůli ničení životního prostředí, ale také kvůli lovu pro údajně léčivé části těla.

Dvouletá zvířata, samec Druva a samice Saraswathi, svůj nový domov najdou v asijské části ZOO, v bývalém výběhu medvědů ušatých. Společnost jim budou dělat giboni bělorucí. V těchto dnech je již můžete obdivovat v prostorném venkovním výběhu třeba při oblíbeném krmení.

 

Ukázku z transportu naleznete zde.

Zdroj: ZOO Zlín

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

design © Lukáš Patkaň
vytvořil Michal Kandr

-